O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

Kui mingit detaili enam vaja ei lähe siis anna aga julgelt teada, kellegil ikka läheb.
Samas kui vajad midagi siis aint kuuluta.

O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas kyllo » 15 Veebr 2015, 21:09

Terve

Ehk on kellegil pakkuda korralikke MK5-e esisilla alumisi õõtshoobasid?
KINDLASTI peavad olema MK5 omad...ehk siis Taunuse aastate viimasest otsast (81-82)

Vastata võib siia või PS või gmail: kyllo.lumi@gmail.com
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas LL_ » 17 Veebr 2015, 17:38

Vabandust teemasse sisse sõitmise pärast, aga mille järgi neid viimaseid siis ära tunda? Kolihunnikus midagi vist oli aga krt teab mis mk omad ... ma mõtlesin et need on kõik ühesugused.

Lauri
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas kyllo » 17 Veebr 2015, 18:48

Ega jah neid niisama ära ei tunnegi...kui just mk3 omadega kõrvuti panna, või kui just ise minna ja mingi mk5-e alt ära kruttida, teades et neid seal mingil ajahetkel vahetatud ei ole.
Tuleb välja et mk5 omad...kõige hilisematelt mudelitelt, on pisut-pisut pikemad lihtsalt ja nendega saab sis oma mk3-e rattakallet natuke paremaks muuta.
Mul see ju vana teema et rattad on valetpidi lääpas. Miks nad nii on...ei tea siiani, kõik on omal kohal.
Vbolla nei poly-pukside pärast, mine tea.
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas LL_ » 18 Veebr 2015, 13:47

õõtshoobade pakkujad ehk vabandavad, nüüd ma segan veel, aga äkki on abiks ... mul oli esisillal nii, et alumiste õõtsade tala külge kinnitamise poldi avad olid horisontaalselt piklikud (kulunud? või ongi sedasi seadistatav?) ja selle ava peale olid õigesse kohta keevitatud rasvased ümmarguse avaga seibid. Ma muidugi sillaremondi käigus lasin need seibid sealt minema ja pärast kokku pannes keevitasin uued seibid ovaalse ava valesse otsa ja tulemuseks olid ka valetpidi lääpas rattad ... teist korda külge pannes arvutasin miski vedrustuse geomeetria programmiga, mõõtsin mitu korda ja siis nihutasin seibid lõpuks ikka pooleldi kõhutunde järgi väljapoole ja sain rattad otseks. Ehk lühidalt too oma alumise õõtsa kinnituskoht väljapoole, kui selles küsimus on.

LL
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas kyllo » 28 Veebr 2015, 18:04

Jah olen selle peale mõelnud ka ja ilmselt tulebki seda teed minna aga praegu kodust eemal olles ehk näkkab ja leiab kohe õige asja.
Samas kribasin saksa (endisele) oldcars.de majandajatele, kuna need myyvad kogu taunuse mudelikäigule 71-81 täpselt samu õõtsasid, et uurida kas on ka erinevaid pakkuda. Vastus tuli muidugi negatiivne.
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas LL_ » 02 Mär 2015, 15:02

OT vol 2.
võibolla sul on siis lihtsalt sillatala kõveraks hüpatud, näiteks on keegi sellega tala keskele mingi kivi otsa maandunud ja mõnusama juhitavuse huvides tuleks tala välja vahetada või sirgeks painutada?
erinevate kinnituspunktide vahelised kaugused olid olemas minuarust tehase remondimanuaalis, seda on pdf-ina netis liikunud ka (hetkel ei suuda linki meenutada aga mul on see pdf endal olemas).

LL
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: O: MK5 esisilla alumised õõtsad!

PostitusPostitas LL_ » 02 Juun 2015, 08:25

Kui valetpidi kaldega rataste teema veel aktuaalne on ja sillatala mõõtmine plaanis, siis leidsin juhuslikult üles, et tehase remondimanuaalis on sillatala mõõdud toodud osa 10 lk 6 (veebis liikuvas pdf-is lk 274).

LL
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn


Mine Varuosad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron