Ford Atlas tagasild korda

Elekter, veermik ja muu tehnikaga seonduv.

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 09 Veebr 2020, 20:55

Jälle laks ego pihta ... sain täna silla kokku, kõik ülevärvitud, 9" pidurivärgid reguleeritud, vedelikud sees ja õhutatud. Kõik tundus tihke ja liikus hääletult. Tegin garaaži ümber kilomeetrise ringi ja kohe on selge et midagi on väga valesti ... kolksud sees ja rämedad hääled. Kui kardaani otsaflantsist loksutada, siis mitu millimeetrit ristisuunas loksub :evil:
Müstika ... kas mingi krdi vaim on otsamutri lahti keeranud või olid tiguratta võllil laagrid kuidagi viltu, kui ma seda õigele takistusmomendile kinni tõmbasin ... eks siis teine päev lahkab, täna jäid lihtsalt käed rippu :|
Talveralli tulekul ja suht kiire kuu, tore ...

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 18 Veebr 2020, 11:40

Nädalavahetusel lahkasin uuesti silla sisu, ilmselt oligi eelmises postis kirjeldatud häda põhjuseks see, et ma silla korpusesse laagrisaalet põhjani sisse ei olnud koputanud. Istus ilmselt nii tihkelt sees et ka 2,5 Nm veeretakistuseni pingutatult ei tõmmanud laagrit paika ... alles väike sõit ebatasasel pinnal lükkas laagri pessa lõpuni ja sealt muidugi tulid juba hullud lõtkud igatepidi. Niiet siit moraal, kontrolli kas koputasid tiguvõlli sisemise laagri välimise saale ikka lõpuni silla korpusesse!
Silda ma enam maha ei viitsinud võtta, pingestasin tiguvõlli õige veeretakistuseni, ajasin hambumuse lõtku normi piiresse, kontakti jälge seal auto all ka enam vaadata ei tahtnud. Reguleerseibide ühelt poolt teisele tõstmine käis juba väga kähku :)
Proovisõit näitas, et kolkse pole ja müra on ka ehk vähem kui vana sillaga :roll:
Peamine kasu siis võrreldes vana sillaga kogemused ja sobivam lõppülekanne.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas V2ikemees » 18 Veebr 2020, 18:17

Tervitused,

LL kuidas sul see tagasilla undamine tunda andis, mul nimelt hakkab undama siis kui gaas on nö maas on

leidsin netiavarustest sellise video ehk siis puust ja punaseks
https://www.youtube.com/watch?v=dcNHXLDm8tg
V2ikemees
 
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Juul 2012, 20:09

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 18 Veebr 2020, 23:36

eelmine sild undas või kahises igas asendis, see mida kokku panin ma ei teagi mis häält enne tegi, sain selle kusagilt aga laagrid olid igatahes läbi.
See video on hea leid, ma vaatasin mingeid muid aga põhimõtteliselt samamoodi tegingi
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Eelmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron