esi klaasi vee äravool

Kõik kerega seonduv siia!

esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas jyri.k » 21 Nov 2010, 00:37

kas kellelgi on kokkupuuteid olnud kere taastamise juures esi klaasi tihendi alumistes servades olevate vee äravoolu kohtade taastamisega?,kui need niieöda pimedaks teha kas on oht et sinna kogenv vesi võib hakata korrosiooni tekitama?muidugi kui sealt kojameeste hoovastiku juurest lahti lõikasin siis seal oli kõik täielikult ära roostetanud,tundub nagu sinna oleks kogunenud kunagi palju niiskust ja vett sellesamuse äravoolu tõttu.kuidas keegi selle asja lahendanud on?
jyri.k
 
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mai 2010, 21:05

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas aavo » 23 Nov 2010, 00:20

see on taunuse üks probleemidest ;)
see pime ei jää tavaliselt pidama ja mingi aja pärast roostetab sealt läbi ning hakkab vett jooksma ka salongi.
aga originaalis juhitakse see vesi voolikuga klaasi nurkadest mootoriruumi, minu arvates on kõige lihtsam seda nii lahendada (uuel kerel teen selle ka nii).


edu!
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas LL_ » 25 Nov 2010, 13:43

siinkohal oleks sobiv küsida, kuidas seda klaasi ja kapoti vahelist paneeli all oleva roosteaugunduse lappimiseks lahti lõigata? on kellelgi kogemusi? ma siiamaani võtan hoogu,
netist leidsin kunagi ühe Cortina ülesehitamise pildid, kus oli lihtsalt ligipääsuks tükid välja lõigatud, alt ära lapitud ja kokku tagasi keevitatud. Oma väikese käekesega tehtud keevisliiteid vaadates ei tahaks seda hästi teha :roll: ...
Suvisel kokkutulekul sai arutatud ja leitud, et targem oleks kogu see paneel punktidest lahti võtta ja läbi lõigata ainult kuskilt aknapostide juurest ... igal juhul tüütu koht parandamiseks
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas jyri.k » 25 Nov 2010, 22:51

njaa ma ühelt poolt juba lõikasin lahti ja tegin korda,ma peaaegu poleks juhipoolt seda kohta lahti lõiganud,ma tahtsin sinna äravoolu ava koha peale uut plekki keevitada kuid se plekk kukkus mul sinna alla ja magnetiga kätte ei saanud ja ega muud üle ei jäänud kui lõikasin lahti ja vahtisin tõtt armatuurialuse polstri ja pedaalidega:D,vahepealt oli veidi plekki puudu.
jyri.k
 
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mai 2010, 21:05

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas jyri.k » 25 Nov 2010, 23:07

veidi teemast mööda küll aga eitea kuidas selle taunuse esisillaga on ka?selge see et tagasild on vilets,plaanis panna 4,1 liitrine v6 mootor vahele,täielik malm,kaaned,plokk,isegi sisselaske kollektor ja käigukasti korpus,suht raske tükk,täpset kaalu ei oska kahjuks öelda,et huvitav kas vajub kõhuli vastu maad või on oht et kurvis võivad esirattad alt ära kaduda?
jyri.k
 
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Mai 2010, 21:05

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas LL_ » 10 Okt 2014, 09:51

Kas keegi on vahepealsete aastate jooksul omandanud uusi võtteid, kuidas seda esiklaasi ja kapoti vahelist paneeli eemaldada või muud moodi seal all olematuks muutunud plekki asendada? Ma kavatsen lähiajal seda paneeli punktkeevituse avamise eesmärgil puuriga rünnata 8-) tundub kõige lollikindlam ...

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas aavo » 12 Okt 2014, 06:31

Ma eemaldasin ka puurimise teel selle pealmise paneeli, parim variant minuarust. Pärast pannakse puntimisega asi tagasi.

Peab muidugi kontrollima, lasin tagasikeevituse (koos muude keevitustöödega) spetsialistil teha aga hiljuti uurides töö tulemust selgus, et mingi osa sinna alla käivast osast jäi siiski panemamata.

Tuleks hea meelega vaatama, kui oled selle pealmise osa eemaldanud!
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas LL_ » 13 Okt 2014, 23:41

no sain kätte selle paneeli ... päris kole pilt on all :x käe saab juhi poolt salongi pista
sellele insenerile tahaks paar head sõna öelda, kes selle krdi roostelõksu sinna projekteeris
Aavo, kui tahad näha mis seal on (või õigemini enam ei ole), siis anna teada.

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas kyllo » 15 Okt 2014, 22:53

Kui sul see asi seal nagunii laiali, siis sooviks ka näha aga fotodest piisaks!
Aega saad, sis ehk klõpsid mõne ja riputad siia...
Endal õnnestus mingi aeg tagasi mõni klõps teha ühest kerest, mis kohe kohe vanarauda rändamas oli...kahjuks pold rohkemat aega uurimistööd teha :|
Tükk kerest välja:
Vee äravooluauk ka akna nurgas näha ja ümbert on tõesti läbi roostetand
Pilt
Aga siitpoolt pleki alla sisse vaadates pole auku näha:
...või kust krt se vesi salongi sis ikka jõuab?
Pilt
Pilt
Armatuuri alt:
siin ei topi ei kätt ega midagi pisemat kuskilt läbi. veits roostes muidugi on küll.
Pilt
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: esi klaasi vee äravool

PostitusPostitas LL_ » 16 Okt 2014, 13:18

vesi tuleb salongi siis, kui auk on selle pleki sees, mis on ümmargust ava sisaldava pleki all ...
Sealt kust Küllo altpoolt tehtud pildil on "veits roostes", saabki mul peaaegu käe läbi pista, nagu ka juuresolevalt slaidilt näha on :lol:

juhipoolne nurk Pilt
kõrvalistuja poolne nurk Pilt
L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn


Mine Kere

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron