Ford Atlas tagasild korda

Elekter, veermik ja muu tehnikaga seonduv.

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas V2ikemees » 29 Juun 2018, 13:38

Egas ma mõelnudki et sa abitu :D , aga see selleks
Väheke inffi nende seibide kohta:
OEM koodid teo laagrite kokkusurutavate vaheseibidele...

Suur Atlas-6597300 (info autos tallinas koha peal olemas)
kölni sild-6009738 (saadavust ei tea tootmine lõpetatud)

Päikest 8-)
V2ikemees
 
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Juul 2012, 20:09

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 20 Nov 2018, 09:56

Mul on Atlaseehitajatele pakkuda kaks kokkupressitavat seibi :D , tellisin omale kaugelt maalt aga suutsin ära käkkida niiet läbimõõt on vale ... Atlasel (ja siis vist ka Cossu Sierral) on 32 mm, Kölni sillal ja tavasierral 29 mm.
Võib muidugi ka loota et see seib tõmbab omale Atlase ligi 8-)
Peab ikka vist kohalikust Fordiesindusest korra läbi vaatama, kui ei ole sellist peent kaupa siis Motomobilist tellima. ja veel küsimus, otsasimmer on ka originaalis mingi imekujuga - selline lohk on sees, kuhu siis otsaflants kuidagi vahele ulatub et vist paremini sodi eemale tõrjuda. Kas sinna tavaline sile tänapäevane vahele hakkab või jääb kuhugi vastu käima? simmer ise selline, pildil vist sisemine pool: https://www.motomobil.com/2669,8009250-3.html
Diferentsiaali laagrid sain Laagri- ja Tihendikeskusest Laki tänaval. Algul oldi veidi tõredad kui mingite imelike numbritega tulin aga tegelikult olid sisuliselt kohapeal olemas. Järgmine kord kui Taunuse silda mainida vanemale härrasmehele, siis peaks lihtsamalt saama. Võtsin viisakad KOBA ja SKF-i laagrid, odav ei tulnud, netist oleks suts odavamalt saanud aga samas poleks sealt saanud infot mis laagritega tegu.

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas aavo » 28 Dets 2018, 08:23

kui õigesti mäletan siis võtsin mina simmeri ka laagri ja tihendikeskusest ja sileda
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas Aak » 10 Juun 2019, 14:48

Mul mure selline, et simmerid hakkasid lekkima ja kummagi ratta sisse tilgub õli. Lahkasin ühte vanarauahunnikus vedelevat silda, aga kogu see värk käib mul ikka üle mõistuse ja oma auto kallale ei julge minna. Kas oskab keegi soovitada firmat/mehaanikut, kes mul need simmerid ära vahetaks?
Aak
 
Postitusi: 36
Liitunud: 09 Apr 2009, 17:17
Asukoht: Saue

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 11 Juun 2019, 15:32

ega seal rataste juures polegi mingeid simmereid, on kinnised (simmerit sisaldavad) laagrid.
Variant on et need laagri sees olevad simmerid on läbi või tuntud hiina tootja omad või siis tuleb laagri pesa ja laagri vahelt õli läbi.
Kui mul oli viimati sama teema, siis vahetasin laagrid nime poolest kvaliteetsemate vastu ära ja panin Aavo soovitusel laagri pessa mingit tihendisilikooni ka ... ei teagi kumb meede aitas aga enam ei tilgu :)
vahetamiseks otsi youtubest mõni video ja anna minna, ainuke suurem häda võib olla pooltelgede kättesaamine, kui pole aastakümneid puututud, siis tuleb meelevaldselt vägivalda rakendada kas löökkoormuse või mingite pikemate poltide abil.

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas Aak » 12 Juun 2019, 04:04

Esialgu jäi mul paari video põhjal mulje, et vaja diffri sees telgedelt mingid stopperseibid eemaldada, mida ma ei suutnud leida, aga need olid muidugi teist tüüpi sillad. Nagu ma aru saan, siis poolteljed diffri sees kuidagi stoperdatud ei ole. Tuleb ainult rattarummu tagant nelja poldiga kinnitusplaat lahti kruvida ja siis liughaamri või muu taolise abivahendiga telg välja sikutada. Ehk saan isegi jagu.
Kölni sillale on igatahes rattalaager täitsa saadaval avaruosad.ee kataloogis, 28€ tükk.
Aak
 
Postitusi: 36
Liitunud: 09 Apr 2009, 17:17
Asukoht: Saue

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas BchPls » 12 Juun 2019, 07:49

Ma küll ei tea mis tüüpi sild mul capri all on aga diffri pool miskeid stopperseibe lisaks hoidmas polnud. Esimene pool tuli mul mõõdukalt koputades välja, peale seda, kui selle plaadi lahti tegin. Õnneks alustasin sellelt küljelt, muidu oleks samuti kahtlema hakanud, sest teine pool tahtis suuremat haamerdamist. Tegin selle haamerdamiseks spetsjomm rakise, mis kinnitus poolteljes olevatesse avadesse. Keegi oli varasemast elust sinna natuke mulda/pinnast rõõmu eesmärgil sisse asetanud :D
BchPls
 
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2017, 14:52

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 12 Juun 2019, 10:05

Kölni sillal on kahte mõõtu laagreid ... levinum ongi vist see 30 mm sisemõõduga aga mingitel sildadel on 35 mm.
Ma viimati sain mäletamist mööda ühe kinniroostetanud pooltelje kätte nii et keerasin nende nelja poldi asemel teiselt poolt pikad poldid sisse ja otsapidi läbi mingi vahetüki vastu rummu, vaikselt pingutades tuli välja.
Haamriga otse vastu rummu ei maksa taguda ... võib kõveraks minna aga läbi rakise liughaamriga on ka vist hea idee.
Laagrit tagasi pannes ära siis seda poldiaukudega plekitükki ennem tagasi panna unusta :roll:

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 19 Nov 2019, 12:47

et teemat värskendada, siis võin teatada, et kogemata aasta tagasi soetatud Atlase kokkupressitav seib tõmbaski endale silla ligi :) , tänud Aavole.
See selleks, asusin ju remontima oma Kölni silda... et elu huvitavam oleks otsustasin läheneda teaduslikult, laiali lammutada ja sealt kõik laagrid ja distantsseibid välja võtta, et pärast poleks taganemisteed (soovi kõik samamoodi mõõtmata kokku panna). Seibe koukisin veel teisest sillast juurde ka ja ajasin segamini (kogemata).
Tehasemanuaali saab järgida osaliselt, sest seal nõutakse palju eririistu.
Kõigepealt vahetasin tiguhammaka võllil laagrid ja panin uue surveseibiga kokku nii nagu Aavo enne selgitas … mis muidugi oli viga sest kõigepealt tuleks nullist alustades määrata diffrikorpuse laagrite kogulõtk, aga selleks jääb paigaldatud tiguhammakas ette.
Järgmisena (ehk tegelt esimesena) siis korpusele laagrid ilma seibideta külge ja nagu tehaseraamatus kirjas ühelt poolt ja seejärel teiselt poolt pooltelje august vastava isetehtud abirakisega survestades ning samal ajal kella näitu jälgides mõõta ära kogulõtk ja liita sellele 0,05 mm … niipalju on siis seibe kokku vaja. Ühe poole seibide koguse saab ka raamatus näidatud meetodiga kätte, niiet teoorias peaks hambumuse lõtk kohe paika minema ... :roll:
Muidugi elu nii lihtne ei ole ja mul kiilus teadusliku meetodi peale kokkupanduna differ kinni … tõstsin seibe ümber aga ikka oli imelik, hambumuse lõtk ka varieerus 0,15 mm võrra … lõpuks sain täiendavate mõõtmistega aru et kogu see ringi käiv diffri kobakas oli kõver ja edasine töö oleks mõttetu, kui suurema lõtkuga kokku panna siis uluks ilmselt ikka.
Noh siis mõni päev jätkan, proovin teise difri korpusega algusest peale uuesti, sest teo ja taldriku komplekt ise paistsid üsna ilusad, muidugi kõvera korpuse küljes ilmselt ka kõveralt kulunud … või krt teab
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Ford Atlas tagasild korda

PostitusPostitas LL_ » 27 Jaan 2020, 12:27

Minu Kölni silla remont on väheke edenenud, sain nüüd teise difrikorpusega silla kokku, hambumuse lõtku varieerimine jäi 0,05 mm piiresse. Lõtkud/pingud on seega nõuete piirides, hambumuse kontaktpilt pole ideaalne - veo poolel on kontakt seespool (hamba "kanna" pool), vabajooksu poolel keskel nagu peab. Selle parandamiseks peaks teoratta kaugust taldrikust muutma aga kuna see on sisuliselt regulli otsast alustamine ja seibe mul ka sinna teistsuguseid ei ole, siis jääb nii.
Kontakti nähtavaks tegemiseks kasutasin mingit roosat pastat, mille otstarve tegelt on vee leidmine kütusest. Toimis küll, aga kui keegi leiab kaubandusvõrgust päriselt selleks tehtud toote, siis annab teada!
Nüüd siis vaja alla panna ja kuulata vaikust ... või siis mitte :roll:
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron