Kojamehed ja nende stoppasend

Elekter, veermik ja muu tehnikaga seonduv.

Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas LL_ » 09 Mär 2017, 17:53

Nii, elektriteemasid tuleb sahinal ...pakse raamatuid veel lugeda ei ole viitsinud, esmapilgul otsing guuglist vastust ei andnud ...
Peale armatuuri all ringi surkimist (või lihtsalt niisama heast peast) kadus kojameestel puhkeasendisse tagasi liikumise funktsioon, niikui kangi alla tõmbad, kojamehed seisavad. Kas leidub teoreetikuid, kes selgitaksid, kuidas see tore funktsioon Taunusel toimib? Mingit releed ei paista selleks olevat ... mingi mehaaniline värk mootori sees? prooviks panin tühjalt teise mootori külge, see urises ka täpselt niikaua kui kangi pühkimise asendis hoidsin.
ja muidugi uuematel on ka katkendlik pühkimise funktsioon, kuidas see veel toimima peaks? Skeemil üritasin näpuga järge ajada aga ikka jube tüütu on ja väga aru ei saanud :) paar sellise funktsiooniga kangi on olemas, mis veel peaks vahele panema?

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas aavo » 14 Mär 2017, 10:32

tegelesin ka selle teemaga paar aastat tagasi. Mul on uuema taunuse juhtmestik ja minu meelest oli seal relee. Mina üritasin seda intervalliga süsteemi tööle saada ja jõudsin lõpuks mingi uuema tüübi mootorini aga seisab nukralt see mootor garage ukse juures juba paar aastat

aga minul jääb ikka alumises asendis seisma, et võin pakkuda minu auto juhtmestiku ülevaatust, võibolla saab targemaks...
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas aavo » 23 Mär 2017, 10:26

mul oli mingil uuemal autol ka sarnane probleem ja seal oli viga katkises juhtmes ehk kaks juhet läksid omavahel lühisesse.
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas LL_ » 23 Mär 2017, 22:52

jep, probleem ongi selles et üks pruun juhe on katkestusega, mida kaudu kojameeste nullasendis maandus? tekib sellele vooluringile, mis kojamehed koju veab.
järgmine IQ ülesanne on siis intervalliga asend toimima saada, leidsin garaasist paar VW kojamehereleed, millalgi katsun vahele ühendada. :ugeek:

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas kyllo » 16 Apr 2017, 22:47

Aga jõle pull, et mul jäävad kojamehed hoopis kuskil kosmoses seisma...teemaväline iseenesest kuna tegu ei tohiks olla särtsuline...vaid mehhaaniline hoopis.
Nimelt kisusin kojameeste hoovastiku yleelmine aasta maha, eeldades et liigendid on kuivad vms, et nii uimaselt liiguvad. Panin kupatuse diisli sisse ligunema pooleks aastaks ja siis hiljem moosiga kokku tagasi.
Lähtudes loogikast-kui kokku sobib siis on õige-monteerisin asjanduse taas.
Aga pole asi õige mitte. Ei teagi misma seal valesti tegin...ilmselt siis on rohkem kui üks võimalust seda asja tagasi kokku panna...
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: Kojamehed ja nende stoppasend

PostitusPostitas LL_ » 16 Apr 2017, 23:27

mul on nüüd peale paari õhtut ajutegevust autol intervalliga kojamehed ja aknapesuvee nuppu vajutades hakkavad ka kojamehed ca 5x vehkima nagu uuel autol ... :roll: Kulud vähem kui 10€, kui nüüd saaks veel näpud taha VAGi releele nr 357 955 531 (poes maksab ca 60€, ei täi osta, peab mõnda romulat külastama), siis saaks intervalli ka muudetavaks ilma lisanuppudeta. Vanad vw mehed peaks teadma kuidas see käib.
Võin kokkutulekul seminari teha :D

L.
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron