Starteri kala...

Elekter, veermik ja muu tehnikaga seonduv.

Starteri kala...

PostitusPostitas kyllo » 05 Aug 2014, 09:48

Jõudu!
Arutlegem vähe starteri teemal!
Nagu kokkutulek avalikustas,siis kuuma mootoriga minu taunuse starter ei aja ringi! Ei mingit klõpsu ega midagi...haamriga koputades üldjuhul aitab/s. Külmana toimib iga kell...samuti kergelt sooja mootoriga.
Kisusin siis starteri maha ja andsin sepale, kes selle taastas...ei osand ta aga miskit kosta ja sain sama targalt starteri tagasi. Pidavat endiselt olema nagu uus!
Aju seadistades pani juhtmemajanduse paika too sama sell, kes ka seadistas.
Nüüd ise asja lahti ühendades märkasin, et punase noolega osutatud ühenduse all polnud ühtegi juhet! Kas võib selles asi olla või mine tea...ehk oskab keegi täpsemalt kosta, mille tarbeks see ots seal üldse on?? Mis ühendus sinna sierra peal läheb? (Tegu sierra pealt 2.0 OHCga)
Pilt
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: Starteri kala...

PostitusPostitas LL_ » 06 Aug 2014, 16:31

Minu omal tolkneb mäletamist mööda vastupidi see juhe, mis sinna wtf klemmile minema peaks, tühjalt, kuna pealoleval starteril ei ole sellist klemmi ... ja toimib.
Kui isegi klõpsu kuumalt ei tee, siis on ilmselt juba tõmberelee (pendiks või kuda teda veel nimetatakse) mängust väljas. Proovi võimalusel mõnda teist toimivat starterit, kui see ka ei tööta, siis on juhtmeteema, mul kunagi oli selle jämeda akult tuleva juhtme otsa pressitud klemmid nii oksüdeerunud seest, et pinge oli olemas aga starter ei midagi ...
ja klassika on muidugi esimese asjana mingi sobiva suure kruvika või muu asjapuuga otse lühistada jämeda punase juhtme klemm ja pendiksit liigutav toiteklemm, kui siis tööle hakkab, siis on mingi süüteluku ahela teema ...

LL
LL_
 
Postitusi: 257
Liitunud: 16 Apr 2009, 07:18
Asukoht: Laagri-Tallinn

Re: Starteri kala...

PostitusPostitas V2ikemees » 21 Aug 2014, 18:25

Skeeme uurides leidsin et sinna läheb süütelukupõhjast must juhe.
V2ikemees
 
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Juul 2012, 20:09


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron