prooviks diisel mootorit?

Siia kõigest mis kapotiall.

prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas sanzes » 29 Sept 2011, 15:27

Mõtlesin, et võiks v6 mootori asemele mingi diisli paigaldada, kuna mingit kummivilistamist mul vaja pole aga masin võiks siiski ka edasi liikuda. Mis arvate, laidate maha mõtte, kas üldse tasub?
Sellega seoses uuriks, mis võimalusi on, millist mootorit soovitate? Pole fordi diisleid ligidalt uurinudki, siiamaani bensiinimootoritega kokku puutunud, et kas paigaldusel saab rida mootori käppasid kasutada, või tuleb ise inspireerida midagi? Et millega ma arvestama peaks?
sanzes
 
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Apr 2009, 01:00

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas aavo » 01 Okt 2011, 20:21

muud midagi, et sellel ajal lihtsalt diiselmootoreid eriti sõiduautodele ei paigaldatud....
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas kyllo » 05 Okt 2011, 23:17

tegelikult täitsa söödav idee ja on enda peastki mitmel korral läbi käinud.
sierra 2.3D oleks tõenäolikult suht -bolt on- teostus, aga mingit sõidumõnu sealt loota ei maksa. ülejäänud "fordikad" on vist suht õnnetud.
kättesaadavaim ja ratsionaalseim variant oleks ehk bemmi 2.5td- jõudu ja minekut piisavalt, aga se vajab juba radikaalseid ümberehitusi!(mis pole oskaja käes muidugi suurem asi takistus:P)
Kasutaja avatar
kyllo
 
Postitusi: 253
Liitunud: 14 Apr 2009, 18:07

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas sanzes » 06 Okt 2011, 10:31

Ega jah sellega sõidu mõnu eriti pole, aga kui hoo üles saab, siis peaks veerema küll :D Hetkel lihtsalt mõte käis peast läbi, et oleks hea tihedamini pikemaid otsi sõita. Muidugi midagi hullult ümber teha ka ei plaaniks, jätaks ikka alles võimaluse kiirelt uuesti v6 peale panna, kui vajadus peaks tekkima. Peaks kuskilt töökojast läbi käima ja täpsemalt asja uurima, need kes erinevaid vanasid fordi mootoreid on lammutanud ja kokku pannud, peaksid oskama kindlasti täpsemalt nõu anda.
Nagunii pean mootori maha võtma masinalt, et suurt lisatööd ei tohiks eriti tekkida sellega. Iseasi kas leidub kusagil vähe kobedam mootor.
sanzes
 
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Apr 2009, 01:00

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas aavo » 06 Okt 2011, 23:52

No mul on Tartu otsa peal juba tagumik valus veits, mis pikemaid otsi sa plaanid teha selle autoga? Muud osad ka ju kuluvad ja kui vahetada vaja siis pole just väga odavad (näiteks tagasilla laagrid).
Kätt ette ei pane aga osta parem mõni valmis auto ja sõida taunusega pühapäeviti!
Taunus 74 XL
aavo
 
Postitusi: 324
Liitunud: 09 Apr 2009, 09:14
Asukoht: Tallinn

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas sanzes » 07 Okt 2011, 12:03

Pühapäeviti ongi pikemad sõidud. Tahaks ise endale kätt ette panna, aga hetkel veel kaalun asja. Ma arvan et 17M P7a-ga tunduvalt mugavam just pikki otsi sõita.
Ärge väga kurjaks saage, vb jääbki see diisli jutt lihtsalt õrritamiseks :D
sanzes
 
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Apr 2009, 01:00

Re: prooviks diisel mootorit?

PostitusPostitas Frank » 09 Okt 2011, 15:46

Minul on hetkel peal 2,3D. S6idab ja liigub ja saab ka proovida. Kytusekulu on olematu. Kuna kohe läheb mul vahele cosworth siis, kui tahad v6id mu auto pealt selle koos juhtme pundi ja kaitsme karpidega omale v6tta. Mootor ise väga heas korras. Installimine on kah ysna lihtne- käppadele on juba uued augud sisse puuritud.
Kasutaja avatar
Frank
 
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Jaan 2010, 20:24
Asukoht: Tallinn


Mine Mootor

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron